Плюси та мінуси штучного каменю на кухні
Ще зовсім недавно природний камінь вважався одним з найміцніших та найпривабливіших матеріалів для оформлення кухні. Так було, поки в нього не з'явився гідний конкурент - штучний камінь. Розглянемо, які він має переваги та недоліки.

Інтер'єрний штучний камінь - це керамограніт, кварцовий агломерат або акриловий камінь. Кожен з них має різний склад, при цьому володіє відмінними характеристиками оздоблювального матеріалу. Крім того, стають дуже популярними вироби та меблі для кухні зі штучного каменю: стільниці, мийки, барні стійки, підвіконня, оздоблення стін і підлоги. І це не дивно, враховуючи велику кількість плюсів, які ми отримуємо при використанні виробів із сучасного штучного каменю.

Плюси штучного каменю незамінні при оформленні кухні

 1. Різні складові наповнювачі штучного каменю дозволяють створювати різні забарвлення та імітації природних мінералів.
 2. На поверхні штучного каменю можна наносити малюнки, створюючи унікальні вироби.
 3. Сучасні способи обробки каменю дають можливість виливати вироби різних форм, об'єднувати підвіконня та барну стійку, мийку й стільницю практично без з'єднань, що для кухонних поверхонь дуже важливо.
 4. Усі варіанти штучного каменю - дуже міцні та довговічні, їх непросто подряпати чи відколоти, на відміну від натуральних мінералів. Ці властивості для кухні є особливо цінними.
 5. Поєднання з більшістю стилів інтер'єру завдяки великій різноманітності забарвлень і фактур. Штучний камінь може бути гладким, шорстким, матовим, глянсовим, зернистим, із вкрапленнями, однотонним, «вулканізованим» тощо.
 6. Легке очищення штучного каменю від накипу, забруднень, плям робить його незамінним матеріалом для виробництва кухонних фартухів - стінок над робочими поверхнями стільниць, і самих стільниць.

Нескладність виготовлення виробів різних конфігурацій зі штучного каменю дає безліч можливостей для дизайнерів і стилістів у втіленні все нових ексклюзивних проектів та найсміливіших ідей.

Кому може не підійти штучний камінь?

Деяким людям - наприклад, любителям еко-стилю, штучний камінь не підійде для облаштування інтер'єрів - в силу його «штучності». І хоча з вигляду він буде таким самим, як натуральний камінь, він не постаріє з часом, подібно натуральним матеріалам, а залишиться незмінним дуже довго. І якщо для прихильників багатьох інших інтер'єрних стилів саме його довговічність є суттєвою перевагою, то для еко-дизайнерів така властивість штучних матеріалів не підходить. Це дуже сучасний за «духом» матеріал, тому в поєднанні з ретро-стилем він також не буде доречним.

Особливості, а не недоліки штучного каменю

При оформленні інтер'єру кухні штучним каменем необхідно також враховувати такі моменти:

 • термостійкість штучного каменю трохи нижча, ніж натурального;
 • його поверхня може бути пошкоджена міцним барвником чи окислюючою речовиною;
 • не рекомендується мити вироби зі штучного каменю агресивними засобами;
 • для монтажу виробів зі штучного каменю необхідно звертатися до майстрів зі спеціальною технікою;
 • ціна виробів зі штучного каменю може бути не нижчою, ніж з природного каменю, та істотно вищою, ніж продукції з МДФ.

Із вищесказаного випливає те, що штучний камінь, так само, як і природний мінерал, має свої плюси та мінуси, але при цьому його переваги набагато суттєвіші. І якщо для окремих стилів інтер'єру такий матеріал не підходить, то для більшості дизайнерських рішень він просто ідеальний - як за зовнішніми естетичним характеристикам, так і за фізичними властивостями.

Отримати консультацію