Вдале поєднання кольорів і фактур стільниць зі штучного каменю
Складові інтер'єру зі штучного каменю для кухні та інших приміщень - модний тренд, і така популярність передбачається надовго. Це обумовлено як естетичною привабливістю штучного каменю, так і його експлуатаційними характеристиками.

Стільниця зі штучного каменю на кухні - відмінне дизайнерське рішення, якщо при цьому її колір і фактура поєднуються з іншими складовими інтер'єру.

Кольори штучного каменю

Кольори штучного каменю для виробництва стільниць можуть бути дуже різними. Ця різноманітність виходить завдяки особливій технології виробництва. Одні кольори входять в стандартну палітру природних складових, інші ж створюються за індивідуальними замовленнями. Усі кольори штучного каменю для стільниць умовно поділяються на три групи:

  • природні відтінки, імітуючі натуральні породи;
  • класичні кольори: білий, чорний, бежевий, сірий;
  • яскраві, насичені кольори та нестандартні відтінки: червоний, блакитний, синій, зелений та інші.

Колір підбирається виходячи з переваг клієнта та загальної концепції інтер'єру.

Різноманітність текстур і фактур каменю

Текстури керамограніту, акрилового, кварцового каменю також відрізняються різноманітністю. Дуже часто поверхня кам'яної стільниці імітує природні текстури натуральних мінералів: мармуру, граніту. Користується популярністю «пісочна» текстура, яка з вигляду нагадує покриття піщинками. Багато хто обирає найпростіший варіант текстури стільниці - рівний, однотонний та гладенький. Такі поверхні на перший погляд здаються надто простими, але в інтер'єрі вони виглядають виграшно, до того ж доглядати за гладкою поверхнею набагато простіше.

Крім кольору й текстури, поверхні стільниць також відрізняються за фактурою, яка створюється шляхом полірування. В результаті стільниці можуть бути глянцевими, напівматовими й матовими. Глянцеві поверхні виглядають ошатно й привабливо, проте доглядати за ними слід ретельно - на них відразу помітні дрібні подряпини, плями та інші дефекти. На матових поверхнях все це не так помітно, при цьому вони відмінно підходять як у якості обідніх стільниць, так і робочих поверхонь для кухні. Напівматові фактури виглядають сучасно та набирають все більшої популярності.

Стільниця під кухонні меблі

Підібрати за кольором стільницю для кухні на перший погляд здається дуже просто, але насправді це не так. Якщо стільниця й фасади виконані з різних матеріалів, то і кольори, і фактура відрізнятимуться. Найлегше комбінувати в такому разі контрастні кольори - наприклад, чорний з білим. Монохромні варіанти обирати не варто, оскільки все зіллється в однотонну пляму. При цьому стільниця також не повинна бути єдиною в обраному кольорі - для повної гармонії можна додати таку саму мийку, підвіконня чи барну стійку.

Колір під плитку на підлозі

Часто стільницю комбінують за кольором та фактурою з плиткою на підлозі. Це просте рішення допоможе врівноважити композицію будь-якого інтер'єру. Можна підібрати однакові відтінки, текстуру й фактуру - наприклад, під натуральний мармур чи граніт. При цьому підлога може бути виконана з натурального мармуру чи граніту, а стільниця - зі штучного каменю, але такого самого кольору й вигляду.

Стільниця під підвіконня

Поєднання за кольором стільниці й підвіконня - чудове рішення. Оскільки підвіконня монтується під час чорнової обробки приміщення, а стільниця купується набагато пізніше, при меблюванні, то краще за все продумати це питання заздалегідь і замовити виготовлення підвіконня й стільниці в одних виробників, з однакового штучного каменю - кварцового агломерату або керамограніту.

Великі можливості

Якщо кухня – велика за розміром, можна встановити острівну стільницю або барну стійку, граючи при цьому на гармонійному чи контрастному поєднанні будь-яких кольорів, фактур і текстур, та отримати в результаті ексклюзивний дизайн інтер'єру кухні, що милує око. За відсутності подібних навичок щодо комбінування кольорів і фактур, самостійно домогтися такого результату буде складно, тому найкраще скористатися допомогою професіоналів.

Отримати консультацію