Чи можна застосовувати керамограніт, акрил або кварц в екстер'єрах?
Сьогодні інтер'єри багатьох квартир, приватних будинків та громадських закладів оформлені й обставлені меблями зі штучного каменю. І це легко пояснюється: штучний камінь доступний за ціною, довговічний та міцний. При цьому він пластичний, що дозволяє виконувати з нього вироби будь-яких бажаних обсягів і форм.

Разом з тим постає питання: а чи можна штучний камінь так само успішно застосовувати для облаштування екстер'єрів, чи він для цього недостатньо підходить? Розглянемо докладніше.

Види популярного штучного каменю

Поняття «штучний камінь» зазвичай включає в себе матеріали трьох видів:

  1. Акрил.
  2. Кварцовий агломерат.
  3. Керамограніт.

Оскільки ці види штучного каменю складаються з різних компонентів, відповідно, мають свої відмінні властивості, дізнаємося, чи підходять вони для зовнішнього застосування.

Плюси використання штучного каменю на вулиці

Існує стійка думка, що застосовувати деякі види штучного каменю для вуличних виробів не бажано, але насправді це не так. Кожен із них - кварцовий камінь, акрил та керамограніт - має необхідні характеристики для успішного застосування виробів із них на вулиці:

  • стійкість до сонячних променів: наприклад, стільниця в альтанці зі штучного каменю збереже свій початковий вигляд тривалий час, не вигорить і не потьмяніє;
  • гігієнічність. Внаслідок відсутності пір на штучному камені не живуть грибки та цвіль, а також інші шкідливі мікроби;
  • чудова міцність. Штучний камінь на відкритому просторі не постраждає від впливу дощу, граду або механічних пошкоджень - він довго зберігатиме цілісність і твердість.

Керамограніт для вулиці

Керамограніт - недешевий, але популярний матеріал для виробництва вуличних виробів, оскільки володіє стійкістю до деформації при різних температурах. Він, на відміну від акрилу, з плином часу не втрачає початкового кольору та яскравості забарвлення, тому вироби з керамограніту для вулиці можна встановлювати як під дахом, так і без нього.

Акриловий камінь для зовнішнього застосування

Акриловий камінь чудово підходить для виготовлення виробів і меблів для вулиці, але для них необхідна підкладка. Щоб стільниця чи інший виріб не змінили форму від надмірної вологи, підкладка має бути вологостійкою. Акрилові вироби в умовах вулиці під навісом прослужать набагато довше.

Екстер'єрні вироби з кварцового каменю

Вироби з кварцового агломерату - сходи, стільниці, раковини - найстійкіші до впливу температури, вологи, сонячних променів. Їх сміливо можна встановлювати на відкритому просторі, не хвилюючись про зміну кольору або цілісності матеріалу. Завдяки такій стійкості кварцовий агломерат активно застосовується для оформлення фасадів будівель, виготовлення зовнішніх сходів, садових та паркових меблів.

Підведемо підсумки

Штучний камінь можна використовувати не лише для виробництва меблів і внутрішнього оформлення інтер'єрів будівель, але й для виконання зовнішніх екстер'єрних робіт і вуличних меблів.

Він не вбирає вологу, не міняє колір на сонці, не тріскається з часом, стійкий до механічних впливів. Усіма цими властивостями повною мірою володіють кварцовий агломерат і керамограніт, тоді як акрил для вулиці необхідно використовувати з обережністю - застосовуючи навіси й укриття, альтанки чи тераси.

Отримати консультацію