Відмінності кварцових та акрилових стільниць
Стільниці зі штучного каменю виглядають оригінально й презентабельно. Штучний кварц і акриловий камінь - найпопулярніші матеріали для їх виготовлення. І перший, і другий володіють відмінними експлуатаційними характеристиками: антибактеріальністю, надійністю, вологостійкістю й довговічністю. При цьому вони мають певні відмінності, вивчивши які, буде набагато легше обрати стільницю для інтер'єру кухні.

Особливості акрилових і кварцових виробів

Давайте спочатку розберемося, як відрізнити кварцову стільницю від акрилової за зовнішнім виглядом.

 1. Акрилова поверхня - тепла на дотик, тоді як вироби з кварцового агломерату завжди зберігають прохолоду.
 2. Підоснова у виробництві акрилових виробів використовується завжди, а у виготовленні кварцових - як рідкісний виняток.
 3. На акрилових поверхнях відсутні будь-які стики, а на поверхнях з кварцового каменю можна розгледіти місця з'єднання деталей.
 4. На кварцовому агломераті менш помітні сліди від перепадів температур і механічних пошкоджень навіть після тривалого періоду використання.
 5. Кварц на вигляд більше нагадує натуральний камінь, тоді як акрил може бути схожим на камінь чи на пластик високої якості, з дрібними вкрапленнями.

Плюси та мінуси стільниць з акрилу і кварцового каменю

Обираючи стільницю для кухні, слід звернути увагу на переваги та недоліки тих чи інших матеріалів, щоб отримати в результаті саме ті властивості виробу, які необхідні.

Штучний кварц складається з кварцового піску, полімерних смол і барвника. Оскільки натуральний кварц - один з найміцніших мінералів, то й агломерат відрізняється особливою міцністю. Перерахуємо його переваги:

 • Високий рівень міцності
 • Стійкість до механічних навантажень
 • Твердість поверхні
 • Хімічна стійкість
 • Палітра кольорів, близька до натуральної.

Щодо недоліків стільниці з кварцового каменю - їх майже немає. Ну, хіба що складність виробництва, і, як наслідок, виготовлення стільниць переважно стандартних правильних форм. Можна відзначити також складність реставрації, хоча пошкодити готовий виріб з кварцового агломерату - зовсім не легко.

Акриловий камінь, що складається з подрібнених мінералів, з'єднаних акриловими смолами, має свої плюси:

 • Величезний вибір кольорів
 • Значну термопластичність, що дозволяє виготовляти акрилові стільниці найрізноманітніших форм і конфігурацій
 • Дуже простий та доступний догляд - за допомогою протирання мильною водою
 • Чудову податливість до реставрації методом шліфування
 • Можливість виробництва стільниць будь-яких бажаних розмірів без видимих ​​з'єднань і швів.

Стосовно міцності – акрил трохи програє кварцовому агломерату, але разом з тим він теж достатньо міцний і витривалий. Також акриловий камінь не любить високих температур - не слід ставити на акрилову стільницю гарячий посуд, потрібно застосовувати підставки. Акрилові стільниці неприйнятно очищати речовинами з абразивними частинками або жорсткими губками, інакше утворюються подряпини.

Щодо ціни - стільниці з акрилового каменю зазвичай дорожчі тих, котрі виконані з кварцового агломерату, проте їхній асортимент набагато ширший.

Ми ознайомили з відмінностями кварцових та акрилових стільниць, розповіли про їхні властивості, плюси й мінуси, щоб легше було вибрати стільницю, яка найкраще прикрасить інтер'єр Вашої кухні.

Отримати консультацію