Поради щодо вибору штучного каменю
Найпопулярніші штучні камені - кварцовий та акриловий - знайшли своє застосування в меблевому виробництві й будівництві. Розглянемо, якими характеристиками вони володіють, і який з цих матеріалів найбільш підходящий для тих чи інших цілей.

Властивості штучного каменю

Популярність штучного каменю зростає з кожним роком саме завдяки його дивовижним властивостям, головні з яких:

  • Довговічність
  • Міцність
  • Гігієнічність
  • Стійкість до хімічних речовин
  • Вогнетривкість
  • Простота догляду

Особливості виробництва штучного каменю такі, що в результаті виходить однорідна, непориста структура поверхонь. І це також одна з найважливіших характеристик для застосування матеріалу в якості робочих поверхонь для кухні та інших предметів меблів. З такими стільницями не потрібно переживати, що після пролитих чаю, кави, соку можуть залишитися плями, що в'їдаються в матеріал і не піддаються очищенню. Усі ці рідини видаляються з кам'яних поверхонь без особливих зусиль. Так що завдяки щільності структури штучного каменю на ньому не з'являться ні плями, що складно виводяться, ні скупчення шкідливих мікробів.

Крім того, штучний камінь отримав високу оцінку дизайнерів, оскільки різноманітність його кольорів і відтінків дозволяє втілювати найцікавіші дизайнерські ідеї з його застосуванням.

Кварцовий і акриловий камінь: спільне та відмінне

Продукція, виконана з кварцового каменю, має дуже презентабельний вигляд. Глянцевий відблиск матеріалу робить його майже ідентичним з натуральним каменем. Оскільки кварцовий агломерат - особливо міцний матеріал, то й вироби з нього мають тривалу довговічність. Порівняно з акриловими, вони більш зносостійкі та менше схильні до пошкоджень.

Кварцовий камінь менш пластичний, ніж акрил, тому при виготовленні масивних виробів необхідно застосовувати кілька шматків або плит, і місця їхніх з'єднань будуть трохи помітними. Кварцові вироби, порівняно з акриловими, також більш важкі.

Виріб з кварцового каменю складно пошкодити - настільки він міцний, але якщо така неприємність трапилася - відремонтувати його в домашніх умовах не вийде - необхідно звертатися до фахівців зі спеціальним обладнанням.

Ціна кварцових виробів досить висока, оскільки вона складається не тільки з вартості матеріалу, але й витрат на дороге устаткування, що застосовується в їх виробництві.

Вироби з акрилу - легші за вагою і менш дорогі, ніж кварцові. Обробка акрилу не так трудомістка, а нескладна реставрація акрилових виробів можлива в домашній обстановці.

Дизайнери всього світу визнають найважливішою якістю акрилу його високу пластичність і, як результат, можливість створювати безшовні вироби найрізноманітніших форм.

Порівняно з кварцовим агломератом, акрил більше схильний до впливу перепадів температур і механічних пошкоджень. Цю особливість можна вважати невеликим недоліком акрилового каменю, але загалом він настільки ж хороший матеріал, як і штучний кварц.

Меблі та дизайнерські вироби

Сучасне меблеве виробництво успішно застосовує як акриловий камінь, так і кварцовий. Із них виготовляються меблеві деталі, предмети меблів і цілі гарнітури й комплекти. Найпопулярнішими є кухонні стільниці зі штучного каменю, за ними йдуть барні стійки та меблі для ванних кімнат, а також мийки й раковини. Не менш популярні підвіконня, сходи та камінні портали зі штучного каменю, і цей асортимент постійно розширюється, поступово витісняючи натуральний камінь, який програє штучному за багатьма показниками.

Отримати консультацію