Наскільки важлива товщина стільниці акрилової?
При замовленні стільниць з акрилу для найнеобхідніших кімнат в домівці - кухні або ванної - багато хто задається питанням: яка ж товщина майбутнього виробу найоптимальніша?

Стільниця, особливо на кухні, повинна бути щільною та максимально надійною, оскільки це робоча поверхня кожної господині. І чим товща стільниця - тим спокійніше власникам. Слід зауважити, що акрилові стільниці можуть мати стандартну та нестандартну товщину, і цей параметр впливатиме як на вартість стільниці, так і на її експлуатаційні властивості.

Параметри стільниць з акрилового каменю

Листи акрилового каменю можуть мати різну товщину: від 3-х до 30-и мм. Для створення побутових виробів найчастіше застосовуються листи товщиною 3 мм, 6 мм і 12 мм. Акриловий камінь, товщина листа якого 12 мм - найбільш підходящий для виробництва стільниць, раковин, підвіконь та інших виробів. Така товщина не вимагає застосування масивної підкладки з ДВП, МДФ, можна використовувати тоншу підкладку каркасного типу виключно з декоративною метою або для спрощення монтажу. У цьому випадку, для досягнення потрібної форми та розміру кромки торцевої, виробники акрилових стільниць застосовують сформовану каркасним способом фанеру, стійку до вологи. Це легкий, екологічний та міцний матеріал. Крім того, навколо отвору поверхні для готування створюється спеціальний термопояс, що оберігає акриловий камінь від перегрівання. Місце біля мийки також додатково зміцнюється.

Якщо ж для стільниці обраний акриловий камінь товщиною 3 або 6 мм, то при її виробництві обов'язкове застосування міцної підкладки з МДФ і, в подальшому, дуже дбайливе поводження. Листи такої товщини набагато краще використовувати не для стільниць, а для декоративного оздоблення стін.

Стільниця для кухні зі штучного каменю акрил, незалежно від форми, розмірів, конфігурації, завжди буде безшовною, на відміну від більшості виробів з інших матеріалів. Експлуатаційні властивості виробів з різною товщиною шару акрилового каменю мало відрізняються, при цьому кількість майбутніх поліровок буде набагато більшою при збільшеній товщині стільниці.

У яких випадках обирати товщу стільницю?

За необхідності поліпшених характеристик робочої поверхні стільниці для кухні або ванної найкраще обирати більш товсті варіанти. 12-міліметрове облицювання акрилової стільниці функціональніше, ніж аналогічна поверхня з товщиною 3 мм або 6 мм. При такій товщині облицювання легко монтуються бортики-непроливайки, готуються проточки під воду, рейлінги під гаряче, виготовляються фігурні кромки й бортики.

Крім того, акрил товщиною 12 мм підійде для стільниць на кухню або у ванну кімнату, з передбачуваним високим навантаженням, або ж розміщених у безпосередній близькості до газових плит, пральних і посудомийних машин, різних електроприладів.

Якщо правильно обрати параметри каменю, а потім дотримуватися елементарних правил користування стільницею акрилової, то служити вона буде не лише гарантійні 10 років, як запевняють виробники, а ще й довше.

Отримати консультацію