Що формує ціну штучного каменю?
Штучним каменем називають плиту для декоративного оздоблення, структура якої виглядає як природний камінь. Головні критерії вибору матеріалу для кладки - це його зовнішній вигляд, вартість, технологічні та експлуатаційні характеристики.

Перш ніж купити штучний камінь, слід розібратися у факторах, що впливають на складання його вартості.

Який матеріал - така й ціна каменю

Із чого ж виготовляються штучний кварцовий та акриловий камені, що так нагадують натуральні матеріали? Розглянемо їхні компоненти.

До складу акрилового каменю входять акрилові смоли, мінеральний наповнювач та кольоровий пігмент. Саме від цих складових і залежить кінцева якість штучного каменю акрил, а також формується його вартість. Штучний акриловий камінь характеризується міцністю й витривалістю. Високий рівень пластичності акрилу дозволяє створювати з нього вироби нестандартних форм та незвичайних конфігурацій, без страху появи відколів і тріщин.

Штучний кварцовий камінь складається з кварцової крихти або піску, поліефірних смол і барвників. І якщо натуральний кварц складно обробляти через його особливу ​​твердість - він схильний до сколів, то кварцовий агломерат, що перевищує його в міцності, чудово піддається обробці й створенню з нього різних виробів. Вартість та рівень технологічного процесу у створенні штучного каменю також мають значення для формування ціни. Особливості виробництва та якість компонентів впливають на тривалість експлуатації отриманого каменю.

Наповнювач для штучного кварцового каменю може бути як дрібним, у вигляді піску, так і крупнішим, у вигляді крихти або чіпсів, які бувають прозорими, напівпрозорими й непрозорими. Штучний кварцовий камінь тим і відрізняється від акрилового, що до його складу входить значний відсоток натурального компоненту - від 92 до 95%, при цьому його властивості перевершують природний кварц.

Як ціна штучного каменю залежить від барвників?

Барвники, особливо їхня якість, також відіграють важливу роль у формуванні ціни на штучний камінь. Чим якісніший барвник - тим стійкіший колір каменю буде згодом.

У готовому вигляді, виставлений на продаж штучний камінь не може бути вибраний за якістю використаного барвника. Вибір стає очевидним після певного часу: неякісний барвник сприяє тьмяності каменю, тоді як якісний збереже початковий колір на тривалий термін. 

Завдяки використанню різних пігментів колірна палітра штучного каменю набагато ширша, ніж натурального. Стільниці або підвіконня, виконані з якісного штучного каменю, ніколи не вигоряють, навіть перебуваючи під прямими сонячними променями. Щоб не помилитися у виборі та купити штучний камінь з якісним барвником, найкраще користуватися послугами відомих компаній.

Взаємозв'язок ціни на камінь та компанії-виробника

Ціна штучного каменю великою мірою залежить від компанії-виробника. Вартість штучного кварцу або акрилу від популярних брендів буде вищою, ніж від маловідомих виробників, оскільки досвідчені компанії гарантують відмінну якість. Та й великий досвід роботи дозволяє їм формувати вищу ціну. Тому, обираючи компанію, ми радимо не економити, а звертатися до виробників з гарантією якості продукції, щоб вироби зі штучного каменю служили довго без потреби в реставрації.

Отримати консультацію