Робимо ремонт на кухні
Комфортна кухня необхідна в будь-якому будинку. І створити в ній затишок та зручність під силу кожному господарю й господині - необхідно лише визначити «фронт» робіт та приступити до їх виконання. Зробивши перепланування, можна не тільки змінити зовнішній вигляд кухні, але й значно підвищити її функціональність.

Найкраще замовити проект дизайну у досвідченого професіонала, який врахує всі побажання власника та запропонує оптимальний варіант для конкретного приміщення. Перш ніж звернутися до дизайнера, слід ознайомитися з деякими складовими ремонту, на які доведеться звернути підвищену увагу.

Зручність на кухні - це важливо!

Насамперед необхідно ретельно продумати розстановку меблів і побутових приладів, щоб усе було «під рукою». Мешканці будинку повинні без особливих зусиль пересуватися від холодильника до плити або посудомийної машини. Усе має бути компактно, і разом з тим - не нагромаджено. На стільниці та тумби дизайнери радять використовувати не більше шести метрів. Кухонна стільниця зі штучного каменю - кварцу, мармуру, акрилу - чудове рішення для будь-якого стилю інтер'єру кухні. В умовах експлуатації при підвищеному рівні вологості ці матеріали зарекомендували себе найкраще. Термін служби такої стільниці обчислюється десятками років. Мийку для кухні можна замовити у парі до стільниці з аналогічного штучного каменю. Плиту з витяжкою та мийку розміщують максимально ергономічно для господині.

Для розміщення необхідної кількості кухонної побутової техніки слід продумати прокладку електропроводки і вивід розеток. Основний світильник найчастіше розміщують над столом, тоді як над мийкою й робочою зоною найкраще застосувати місцеве освітлення - світлодіодні або галогенові підсвітки.

Розташування меблів потрібно спланувати до початку ремонту. Якщо не вийшло робочу зону встановити в ряд, можна спробувати варіант кутового розміщення.

Витяжка - гарантія чистого повітря

Витяжка необхідна на кухні, тому що допоможе зберегти повітря чистим та поглине надлишки запахів їжі. Якщо кухня служить не тільки для приготування, але також для вживання їжі, то без витяжки обійтися не можна. Завдяки її функціональності жир та гар не будуть накопичуватися на поверхнях меблів і приміщення. Прибирання кухні буде швидким і не надто обтяжливим.

Витяжки бувають кількох видів: плоскі, купольні та вбудовані. Плоскі - найпростіші. Система їхньої роботи полягає в очищенні повітря фільтрами, а потім його поверненням до приміщення. Для хорошої функціональності такої витяжки фільтри необхідно регулярно міняти.

При купольній витяжці забруднене повітря виводиться методом вентиляції.

Вбудована витяжка - естетично приваблива, при цьому система її роботи може бути різною. Ціни на витяжки залежать від розміру, складності конструкції та ефективності.

З чого розпочати ремонт кухні?

До того, як приступити до початку ремонту, потрібно демонтувати старе обладнання та оздоблення. Зняти старі шпалери, плитку, плінтуси, підлогове покриття. Якщо передбачено міняти вікна, то після монтажу нових необхідно закрити їх плівкою. Потім проводяться комунікації, а після цього вирівнюються стіни.

Після стін можна зайнятися підлогою. При невеликих нерівностях підійде цементно-піщана стяжка, а при істотних - керамзит. Після затвердіння стяжки можна починати оздоблювальні роботи.

Обираємо стелю

Оскільки кухня - це місце з підвищеним рівнем забруднень і вологості, то для стелі краще обирати матеріали, стійкі до цих процесів. Вологостійкий гіпсокартон - чудовий варіант для покриття стелі на кухні. Він недорогий та практичний.

Керамічну плитку застосовуємо в місцях, де є ймовірність посиленої вологості або бризок жиру - біля плити й умивальника, а також можна покрити плиткою всі стіни до самої стелі - за бажанням. Тепла підлога - ще одне сучасне та практичне рішення для відновлення й поліпшення сучасної кухні.

Ремонт сучасної кухні - не такий складний захід, як може здатися. Варто тільки розпочати - і процес піде, як по маслу!

Отримати консультацію