Колір стільниці для кухні: практичні поради
Якщо вибір матеріалу для кухонної стільниці вже відбувся, слід визначитися з її кольором. Багато хто задається непростими питаннями: з чим повинна гармоніювати стільниця - основним гарнітуром, фартухом, підлогою? Який колір вважається самим практичним? І що робити, щоб стільниця вписалася в інтер'єр, якщо вона була замовлена окремо?

На що спиратися при виборі кольору стільниці

  1. Стільниця в кухонному інтер'єрі повинна співпадати за кольором з одним або кількома складовими дизайну. Це може бути фасад меблів кухні, підвіконня, підлога, фартух, обідній стіл. Такий підбір кольору вважається традиційним, хоча можна відступити від правил і підібрати стільницю в тон шпалерам, шторам та іншим елементам інтер'єру. Якщо колір стільниці зі штучного каменю був визначений заздалегідь, то вже до неї можна підбирати за кольором інші деталі інтер'єру. Для білої кухні в класичному стилі краще віддати перевагу стільниці іншого, не білого кольору, при цьому можна підібрати хоча б одну деталь оформлення їй в тон.
  2. Кухонну стільницю слід підбирати не в тон іншим складовим, а за принципом контрасту. Подібні поєднання виглядають цікаво й небанально. Якщо пара білий - чорний очевидна всім, то інші кольори й відтінки складати складніше. Контрастні кольори знаходяться один проти одного в колірному колі: блакитний - помаранчевий, зелений - червоний і так далі.
  3. Дивно, але найпрактичнішими показали себе світлі, навіть білі кольори стільниць, а не темні, як могло здатися. Стільниці темного кольору з натурального та штучного каменю вимагають постійного ретельного догляду. Отже, практичні кольори для стільниць: білий, бежевий, світло-сірий, білий з розводами чи прожилками, кавовий. Найбільш вимогливими в догляді вважаються всі темні кольори і, особливо, глянсовий чорний. Альтернативою йому може послужити темний камінь в цятку або розводи.
  4. Для точного вибору кольору стільниці під готову кухню можна взяти зразки кольорів тих деталей, під які він підбирається, або попросити в магазині невеликі зразки кількох моделей і протестувати їх на місці майбутнього розташування.
  5. Біла стільниця - універсальна, тому на ній зупинимося окремо. Вона підійде як для темних, так і світлих кухонних інтер'єрів. Сірий колір - на другому місці, він також дуже практичний і може застосовуватися для багатьох варіантів колірних рішень. Якщо у вас біла стільниця в білій кухні, то можна внести яскравий акцент будь-якого кольору у вигляді фартуха, підвіконня або шафки. Як варіант - підібрати кольорові штори, світильники та інші деталі.

Вибираємо колір стільниці зі штучного каменю

Штучний камінь представлений різноманітними фактурами та кольорами, тому іноді складно самостійно зробити правильний вибір стільниці.

Світлі пастельні тони - чудовий варіант, але, якщо дотримуватися наших порад, то кольори можуть бути різними. Що враховуємо?

  • Розмір приміщення кухні: для габаритних приміщень можна обирати темніші стільниці.
  • Інтер'єр кухні за кольором і дизайном: стільниця не повинна значно відрізнятися від загальних колірних рішень.
  • Колір фасаду кухні меблевого кухонного гарнітура.

Для кухні білого кольору підійдуть кам'яні стільниці як білі й чорні, так і кольорові.

При бежевому кухонному меблевому гарнітурі стільниця може бути трохи темніша від фасадів, але не надто темна.

Для кухонних меблів під дерево дуже важлива фактурність - чим дерево фактурніше, тим нейтральніший колір стільниці. До теплих відтінків дерева краще підбирати для стільниці штучний камінь теплих кольорів, до холодних - відповідно, більш холодних.

До кольорових фасадів підійде біла стільниця або пастельних відтінків.

Під меблі для кухні чорного кольору обираємо білу або сіру стільницю.

Для двоколірного кухонного гарнітура можна купити стільницю одного з двох представлених забарвлень.

Пам'ятайте, головне правило вибору кольору для стільниці: вона повинна виглядати в інтер'єрі доречно та гармонійно.

Отримати консультацію