Ремонт стільниць зі штучного каменю
Кухонні меблі - важлива складова інтер'єру будь-якого будинку чи квартири. У наш час дуже популярні стільниці зі штучного каменю, тому необхідно знати про них все: як за ними доглядати, як ремонтувати, які засоби застосовувати, у яких випадках можна обійтися своїми силами, а в яких - краще звернутися до професіоналів. Адже якою б якісною не була стільниця, через якийсь час, у силу специфіки частоти використання, її зовнішній вигляд необхідно буде покращувати тим чи іншим способом.

Варіанти ушкоджень стільниць

Штучний камінь - один із найзатребуваніших матеріалів для виготовлення стільниць. При всіх своїх перевагах подібні вироби все-таки можуть періодично пошкоджуватися. Проаналізуємо найбільш часті види цих ушкоджень.

  1. Подряпини. Вони можуть виникнути як наслідок частої взаємодії поверхні стільниці з ножами, абразивними засобами та іншими твердими або гострими предметами.
  2. Тріщини. Такі види пошкодження як тріщини найчастіше з'являються після механічних впливів - сильних ударів, від різких перепадів температури або як результат порушень технологій при виготовленні стільниці.
  3. Здуття верхнього шару. Вони можуть з'являтися на штучній поверхні з каменю дуже рідко, але іноді бувають.
  4. Відколи. Такий вид пошкодження, як і тріщини, може з'явитися внаслідок ударів важких предметів або металевого кухонного начиння.

Слід знати, що ремонт кам'яної стільниці безпосередньо залежатиме від виду та обсягу пошкодження. Тому необхідно правильно оцінити ці фактори, щоб прийняти рішення - купити ремкомплект для ремонту акрилового або іншого каменю власними силами чи довірити реставрацію стільниці фахівцям.

Види ремонту стільниці

Відколи на штучному камені

Незважаючи на високу вартість штучного каменю, ремонт стільниці може бути бюджетним. Наприклад, якщо на акриловій поверхні з'явилися ледь помітні відколи чи подряпини, то прибрати їх буде не складно. За допомогою машинки для шліфування або дрелі з шліфувальним кругом необхідного типу слід відшліфувати і відполірувати пошкоджене місце. Якщо в розпорядженні дрель, то крім насадки для шліфування варто купити ще насадку для проведення фінального шліфування й полірування.

Як позбутися тріщини на стільниці зі штучного каменю

Позбутися тріщин на штучному камені дещо складно, але все ж можливо. Подібні пошкодження усуваються за допомогою двокомпонентного клею, що застосовується при виробництві штучних стільниць.

Перед початком роботи саму тріщину слід злегка розширити методом чистки. Після цього - знежирити поверхню. Потім потрібно нанести шар мастики для ремонту виробів зі штучного каменю, витримати необхідний час, і відполірувати за прикладом, вказаним в порадах щодо усунення відколів та подряпин.

Місця сколів і тріщин стільниць зі штучного каменю вважаються найбільш складними ушкодженнями, але, як бачимо, і їх можна позбутися.

Етапи реставрації за наявності відколів

Для реставрації стільниці зі штучного каменю, яка втратила зовнішню привабливість через наявність одного або кількох відколів, краще запросити фахівців. Їхня робота складатиметься з наступних етапів.

  1. Підготовка поверхні стільниці до реставрації: огляд і окреслення пошкодженої ділянки каменю.
  2. Вирізання пошкодженої ділянки каменю.
  3. Підготовка аналогічного вирізаному шматку каменю для заміни.
  4. Обезжирення поверхні й нанесення шару клею.
  5. Встановлення нового шматочка каменю до повного застигання клею.
  6. Виконання шліфування й полірування поверхні стільниці.

Як бачимо, усунути скол на стільниці зі штучного каменю, а також в цілому відреставрувати або відремонтувати її не дуже складно, але тільки за наявності спеціальних інструментів і матеріалів. Якщо Ви хочете, щоб реставрація була виконана найбільш якісно та швидко - звертайтеся до фахівців з досвідом виконання подібних робіт, і результат буде чудовим.

Отримати консультацію