Видалення плям зі стільниці
Багатьом відомо, як вивести плями з граніту або натурального мармуру, але про догляд за виробами зі штучного каменю інформації набагато менше. При цьому стільниці, виготовлені зі штучного каменю - також міцні і довговічні. При правильному догляді подібні вироби прослужать довгі роки, не змінюючи своєї зовнішньої привабливості.

Для того, щоб стільниці кухонні або для ванної кімнати не втрачали своїх первинних характеристик, не змінювали кольору або цілісності, ми дамо поради щодо догляду за ними, і навчимо ефективно очищувати від плям.

Догляд за стільницею зі штучного каменю

Насамперед, при використанні кам'яної стільниці необхідно знати, що для її очищення не можна застосовувати кислоти, хлоровані засоби, ацетон, щоб не побілів лак на камені. При необережному поводженні з потраплянням на поверхню зі штучного каменю фарби або засобу для чищення металу, слід негайно промити місце забруднення великою кількістю мильного розчину. Стерти плями від лаку для нігтів зі стільниці допоможе розчинник без вмісту ацетону.

При тому, що стільниці зі штучного каменю досить міцні, на них можуть з'явитися подряпини й відколи. Тому при контакті з гострими предметами слід проявляти обережність, щоб уникнути цих неприємних явищ, оскільки згодом доведеться займатися реставрацією стільниці.

Більшість видів штучного каменю - термостійкі, але все-таки краще проявити завбачливість і не ставити занадто гарячі предмети безпосередньо на стільницю. Візьміть за звичку застосовувати для цього спеціальні підставки.

Усунути слід від опіку зі стільниці зі штучного каменю може бути дуже складно, залежно від виду каменю та його обробки.

Як позбутися забруднення кам'яних поверхонь?

Свіжі плями та забруднення на кам'яних стільницях легко видаляються за допомогою м'якої вологої губки. Якщо чиста вода не ефективна, скористайтеся господарським милом або м'яким миючим засобом. Абразивні речовини з твердими мікрочастинками не можна використовувати для чищення виробів зі штучного каменю. Вибирати засіб для очищення стільниці необхідно з урахуванням властивостей обробки каменю.

Покриття поверхні штучного каменю може бути:

  1. Глянцевим.
  2. Матовим.
  3. Напівглянцевим.

Кожне з них має свої плюси та мінуси, але слід знати, але на глянцевій поверхні відразу помітні механічні пошкодження, тоді як на матовій - забруднення й плями.

Велику роль відіграє також забарвлення стільниці. Темні поверхні з каменю найкраще очищати засобами для композитних матеріалів. Догляд за штучним каменем світлих відтінків - наприклад, за штучним мармуром, вимагає застосування відбілюючих миючих засобів.

Жирові плями та інші забруднення ліквідуються не тільки готовими миючими засобами по догляду за штучним каменем, а й за допомогою народних способів. Наприклад, сухий порошок з гірчиці відмінно вбирає жир, сік лимона прибирає сліди від кави та чаю, зубна паста-гель чудово очищає від бруду і, разом з тим, відбілює поверхню. Слабкий содовий або оцтовий розчин також забезпечить чистку стільниці зі штучного каменю, а ще - газовані напої, у складі яких є ортофосфорна кислота, допоможуть позбутися застарілих плям на стільницях зі штучного каменю.

Отримати консультацію