Яка мийка краща - нержавіюча сталь чи штучний камінь?
Кожен, хто коли-небудь займався оснащенням та обладнанням кухні, задавався питанням щодо вибору кухонної мийки, щоб вона була відмінної якості та відповідала всім необхідним вимогам. Серед представлених на ринку виробів багато варіантів, але перш, ніж зробити вибір, потрібно точно знати, яка мийка краща - нержавіюча сталь чи камінь.

Умивальник для ванної та кухонна раковина однаково піддаються інтенсивному використанню, і тому вони повинні бути і функціональними, і стійкими до впливу води.

Для визначення того, мийка метал чи камінь краща, розглянемо переваги й недоліки тих та інших.

Мийки з нержавійки: особливості

Мийки з нержавійки для ванної або раковини для кухні посідають категорію виробів середнього класу і користуються популярністю. Серед їхніх переваг:

 1. Різноманітність моделей.
 2. Універсальність.
 3. Лояльність цін.
 4. Загальна тривалість служби.

Мийки з нержавіючої сталі - гігієнічні, на них не накопичуються бактерії. Крім того, нержавіюча сталь чудово витримує вплив вологи і температурних перепадів.

Щодо недоліків, то вони також є. І багато хто відмовляється від використання нержавійки саме через них. Розглянемо мінуси мийок з нержавіючої сталі.

 1. Схильність до вапняного нальоту. Якщо допустити його утворення, то для видалення доведеться докласти фізичних зусиль, що спровокує появу подряпин.
 2. При контакті струменів води з металом з'являється шум, що викликає дискомфорт.
 3. Очищення мийки з нержавійки абразивними засобами викличе появу потертостей і подряпин, які збиратимуть згодом мікроби й забруднення.

Металеві мийки можуть бути двох видів виробництва: штампування та зварки. При цьому метал може бути настільки тонким, що згодом піддаватиметься деформації.

Якщо умивальник або раковина з нержавіючої сталі виконані з рифленням, це виглядає красиво, але ускладнює процес очищення.

Кам'яна кухонна мийка: вибираємо високоякісну

У наші дні стильна кухонна мийка зі штучного каменю, а також кам'яна раковина для ванної кімнати отримали високий рівень затребуваності. І це не дивно - адже вони виглядають привабливо, приємні у використанні, довговічні, не потребують складного догляду. Основу штучного каменю складає мінеральна крихта та зв'язуючі полімери.

Кухонна мийка з акрилу за характеристиками перевершує мийку з мармуру. Вона виготовляється методом гарячого формування. Для цілісності виробу днище та з'єднання фрезерують, відшліфовують і потім склеюють. Стики додатково підсилюють, що покращує експлуатаційні характеристики виробу. Акрил - пластичний камінь, що сприяє створенню мийок найрізноманітніших форм. При з'єднанні мийки зі стільницею створюється ефект монолітності - настільки непомітні місця склеювання каменю.

Штучний камінь кварцит - міцний та твердий, не гнеться, тому мийки з такого матеріалу збираються конструктивно. Спочатку камінь ріжуть на необхідні за розміром частини, потім склеюють, з посиленням швів, створюючи необхідну геометричну конструкцію.

Переваги мийки зі штучного каменю

Перерахуємо переваги мийок та умивальників зі штучного каменю, які грають важливу роль в подальшій експлуатації цих виробів.

 1. Забруднення каменю легко протираються губкою і змиваються проточною водою.
 2. Мийка зі штучного каменю гармонійно поєднується з іншими видами матеріалів інтер'єру.
 3. Непориста структура каменю екологічна, не вступає в реакцію з хімречовинами.
 4. Вишуканий дизайн кам'яних мийок.
 5. Великий вибір форм і забарвлень під будь-який інтер'єр.
 6. Тривалий термін експлуатації.
 7. Міцність та надійність.
 8. Простота догляду та ремонту.

Як бачимо, порівняння мийки для кухні нержавійки та штучного каменю свідчить на користь останньої. При виникненні питань слід звернутися до професіоналів, щоб визначити пріоритети та вирішити, яку мийку краще купити для свого інтер'єру.

Отримати консультацію