Вибір матеріалів для стільниці
Ринок матеріалів для стільниць на сьогоднішній день пропонує багатий асортимент. І часом важко зробити вибір оптимального варіанту. При цьому є розуміння того, якими характеристиками в ідеалі повинна володіти стільниця.

Перерахуємо їх.

  1. Стійкість до впливу побутової хімії.
  2. Водостійкість.
  3. Екологічність матеріалу.
  4. Гігієнічність.
  5. Несприйнятливість до механічних впливів.
  6. Термостійкість.
  7. Естетичність.
  8. Стійкість забарвлення.

 

Які стільниці бувають

Сучасна стільниця для кухні може бути виконана як з натуральних, так і штучних матеріалів, коротко розглянемо найбільш популярні, їхні плюси та мінуси.

Плити деревостружкові: ДСП, МДФ

Стільниці, виконані з цих матеріалів, екологічні, витримують великі навантаження, мають різноманітну колірну гамму і недорогі за ціною. При цьому в них дуже низька стійкість до впливу вологи, що призводить в результаті до короткого терміну служби.

Ламіновані плити вважаються більш захищеними, їхня щільність та вологостійкість значно вищі.

Сучасні дизайнери, та й самі користувачі, дають не дуже високу оцінку експлуатаційних характеристик стільниць з ДСП та МДФ, і не рекомендують ці матеріали для сучасних кухонь і ванних кімнат, незважаючи на їхню низьку вартість.

Натуральний масив дерева

Дерев'яні столи виглядають дуже красиво й презентабельно, при цьому в якості матеріалу для стільниці у ванну або кухню дерево також не є найкращим варіантом. Причина така сама, як у ДСП – високе вбирання вологи.

Пластик

Пластик як матеріал для стільниць у ванну або кухню не дуже підходящий матеріал через податливість до деформацій. При цьому до дії вологи цей матеріал досить стійкий.

Скло високотехнологічне

Високоміцне скло відрізняється водонепроникністю й міцністю, але головним недоліком скляної стільниці буде складність догляду: від частої взаємодії з водою на її поверхні залишаються сліди й наліт.

Камінь - натуральний і штучний

Кам'яна стільниця - натуральна чи штучна - чудовий вибір, оскільки за своїми експлуатаційними властивостями камінь перевершує всі перераховані вище матеріали. При цьому натуральний камінь - важчий та більш схильний до відколів, ніж штучний.

 

Види стільниць для кухні зі штучного каменю

Завдяки інноваційним технологіям з'явилася чудова альтернатива натуральному каменю для виготовлення стільниць - кварцовий композит і акрил. Ці штучні камені мають кращі властивості граніту та мармуру, при цьому перевершують їх в міцності, легкості, податливості до обробки, широкій колірній гамі.

До складу кварцового каменю входить кварцовий пісок і дрібна крихта, а також полімери для їх з'єднання.

Акриловий камінь містить у своєму складі акрилові смоли, гідроксид алюмінію, пігментні добавки та мінеральні наповнювачі. Акрилова смола поліметилметакрилат забезпечує міцність та довговічність штучного каменю, тому, чим більше її в складі, тим дорожчий матеріал. Під дією високої температури - близько 200 градусів - акриловий камінь стає пластичним і податливим.

Обидва ці матеріали ідеально підходять для виробництва сучасних стільниць з перерахованими вище експлуатаційними характеристиками. І акрилова стільниця, і кварцова дуже міцні, довговічні та естетично привабливі. Багатьох цікавить, скільки коштує стільниця зі штучного каменю. Це питання - індивідуальне, оскільки ціна залежить від виду каменю, складності та об’єму виробу.

Замовляйте у професіоналів!

При виборі стільниці з кварцу або акрилу не варто звертатися до непрофесійних виробників, оскільки вони можуть використовувати неекологічні складові, неякісні барвники, що згодом призведе до проблем. Перед тим, як обрати стільницю для ванної або кухні, необхідно вивчити репутацію виробника, ознайомитися з сертифікатами якості, рекомендаціями та відгуками.

За бажання купити виріб на замовлення, тобто, розмір стільниці, колір та товщину стільниці вибирати за індивідуальними вимірами, тим паче варто звернутися до професіоналів, які допоможуть з вибором, озвучать орієнтовну вартість і виготовлять стільницю «під ключ» - з доставкою й установкою. Такий підхід до вибору стільниці заощадить кошти, сили і час замовника.

Отримати консультацію