Барна стійка на кухню: чи варто йти на поводу у модних тенденцій?
Чи знаєте ви що за появу барних стійок потрібно дякувати ковбоям Дикого Заходу? У 18 столітті разом з розвитком алкогольних барів виникла потреба розділяти простір для барменів і гостьовий зал. З цією функцією чудово справлялися високі і вузькі перегородки-стійки. З одного боку стійки розташовувались відвідувачі, а з іншого - бармен розливав напої.

Барна стійка не тільки функціонально розділяла простір, але і створювала зручне робоче місце бармена, де він також зберігав гроші і посуд. З тих пір барна стійка стала невід'ємним атрибутом кожного бару, незалежно від ступеня його «дикості».

Барні стійки на кухні: який сенс її встановлювати?

Барна стійка на кухні надзвичайно функціональна річ. Оскільки вона не просто заповнює простір, але і виконує цілком конкретні завдання, як-то:

  • зберігання посуду і кухонного начиння;
  • додатковий простір для приготування їжі;
  • місце для обідів і сніданків.

Звичайно, дизайнери почали розташовували барні стійки зі штучного каменю в інтер'єри з метою сегментувати простір в квартирі-студії або у великих будинках між кухнею та обідньою зоною. Але, разом з тим, вони не втратили свого практичного призначення.

Барна стійка на маленьку кухню: так чи ні?

Фактом, про який слід пам'ятати при оформленні квартир радянського періоду, є обмежений кухонний простір. Складно вмістити повний набір «кухонних» меблів на 6 кв.м. кухні так, щоб вона не перетворилася на бабусин сарай.

Зберегти місце без втрати функціональності можна встановивши бар стійку на кухні. При цьому мова не йде про «класичну» широку стійку з безліччю ящиків. Барні стійки з мармуру для невеликої кухні матимуть вигляд стільниці з невеликою, лаконічною опорою. Барна стійка може виконувати роль робочої поверхні або місця для прийому їжі.

Дизайн барної стійки для дому

Барна стійка в будинку - це не просто великий прямокутник в центрі кімнати. Існує кілька варіантів того, як можна вписати барну стійку в інтер'єр. Ми зробили для вас список того як зробити барну стійку на кухні красивою і зручною:

  • стійка-перегородка. Використовується в квартирах-студіях для зонування приміщення, щоб відокремити кухонну робочу область.
  • стійка-острівець. Популярний варіант в приміщеннях з великою площею. Може мати вбудований умивальник або плиту. Розділяє кухню і вітальню на зони;
  • барна стійка. Одні кінцем кріпиться до робочої поверхні кухні, а другим спирається на несучу трубу.
  • стійка біля стіни. Варіант для малогабаритних кухонь;
  • дворівнева стійка. На вищому рівні зазвичай готують їжу, а на нижчий використовують як робоче місце чи обідню зону;
  • барна стійка у вітальні. Ось цей варіант максимально схожий на своїх прабатьків. Барна стійка використовується для приготування напоїв та подачі закусок.

Ми щиро сподіваємося, що ця стаття була вам корисною і допомогла підібрати найвигідніший дизайн барної стійки для вашого будинку.

Отримати консультацію