Як зонувати кухню-вітальню?
Кухня-вітальня - це складне приміщення, яке поєднує в собі кілька зон, і тому вимагає розділення простору. Підбір кольорів при оздобленні штучним каменем повинен бути гармонійним та ефективним.

Існують принципи побудови простору та виокремлення певних зон, розглянемо їх докладніше.

Функціональні зони кухні-вітальні

Оскільки за функціональністю кухня-вітальня виконує ролі обох кімнат, у ній мають бути виділені зони:

  • обідня зона - для вживання їжі;
  • робоча зона - для приготування їжі;
  • м'яка зона відпочинку - для прийому гостей та розслаблення.

Підбираємо найкраще місце для кухонної зони

Насамперед необхідно визначити розташування основної зони - робочої. Бажано, щоб вона не надто впадала в очі, тому найкраще розташувати робочу зону в ніші чи простінку.

Барна стійка зі штучного каменю - чудове рішення для розділення робочої та не робочої зон. Також підійде відкритий стелаж з полицями, який можна замовити з акрилу. Його можна встановити паралельно кухонному гарнітуру, на відстані робочого простору (близько 80 см).

Об'єднуємо обідню зону із зоною відпочинку

Простір зони відпочинку та прийому їжі, який залишився, можна об'єднати в одне ціле, а можна розділити на дві території, залежно від площі приміщення.

Зоною відпочинку в кухні-вітальні може бути м'який диван, журнальний столик та м'які крісла. Якщо диван та комфортні стільці встановити біля обіднього столу, то зони прийому їжі та відпочинку будуть об'єднані в одне. М'яку зону відпочинку найкраще розташувати за барною стійкою, яка відділяє зону приготування їжі. Диван можна встановити спинкою до стійки чи стелажу, тоді розмежування буде більш значним. Разом з тим важливо враховувати зручність перегляду з дивана телевізора.

Стільниця обіднього столу, як і барна стійка або стелаж, може бути виконана зі штучного каменю.

Роз'єднані місця обіду та відпочинку

Якщо зони обіду та відпочинку вирішено не об'єднувати, то м'яку зону з диваном можна розташувати біля стіни, навпроти обідньої зони. Зону прийому їжі в такому разі оптимально розмістити відразу за барною стійкою зі штучного каменю, або стильним стелажем. Таким чином, і зона обіду буде виділена, і стіл-стійка стане зручним місцем для подачі страв.

Як підібрати кольори штучного каменю?

Розглянемо, як правильно підбирати колірні рішення для оформлення кухні-вітальні в житловому приміщенні, з трьома функціональними зонами.

  1. Підлога за кольором повинна гармоніювати з робочою стільницею, тоном барної стійки або стелажа, а також кольором обіднього столу. Усі названі складові інтер'єру можуть бути виконані зі штучного каменю - акрилу, кварцового каменю або керамограніту.
  2. В інтер'єрі кухні-вітальні не варто робити основними більше трьох кольорів.
  3. Якщо підлога - темна, то фасади меблів, стільниці та м'які меблі краще обирати світлих відтінків.
  4. Обираючи кухонний гарнітур для кухні-вітальні, краще зупинитися на єдиному стилі та спільному колірному рішенні стільниць, стінок шафок, стільниці барної стійки. Однотонні вироби зі штучного каменю без малюнка візуально сприймаються набагато краще.

Сподіваємося, що наші професійні поради допоможуть вам правильно зонувати та облаштувати стильну кухню-вітальню, де буде приємно і працювати, і відпочивати.

Отримати консультацію