Правила експлуатації акрилових виробів
Акриловий камінь - це чудовий оздоблювальний матеріал з чудовими властивостями. За правильної експлуатації та належного догляду вироби з нього служитимуть багато років, радуючи своїм незмінним зовнішнім виглядом.

Якщо ж ваші вироби з акрилового каменю - підвіконня, раковина або стільниця - змінили своє забарвлення в окремих місцях чи навіть повністю, на них з'явилися тріщини, подряпини або відколи, з'явилися плями незрозумілого походження - це означає, що ви неправильно доглядали за ними або пустили справу на самоплив, мало піклуючись про збереження виробів. Пропонуємо ознайомитися з простими й доступними для всіх правилами догляду за виробами зі штучного каменю, щоб вони служили якомога довше, і щоб згодом не було надто пізно щось виправляти.

Доглядаємо за акриловими виробами правильно

  1. Зливаючи в раковину, виконану з акрилового каменю, рідкі харчові залишки, водночас пускайте воду, щоб вся рідина пішла в каналізацію, не накопичуючись на поверхні самої раковини, особливо в разі, якщо вона виготовлена ​​зі світлого на колір каменю.
  2. Після використання акрилової мийки найкраще протирати її насухо, щоб від залишків води не утворювалися сольові відкладення.
  3. При потраплянні під час роботи на акрилову стільницю крапель кави, жиру, вина, оцту або соку - не варто вичікувати якийсь час, а краще відразу протерти ці бризки насухо, після використання м'якої губки з мильним розчином.
  4. Не можна допускати різкого контрасту температур - наприклад, вилити в акрилову раковину окріп, а потім пустити з крана холодну воду. Так з'являються мікротріщини, а потім - плями, які складно вивести, оскільки бруд накопичується саме в мікротріщинах від перепадів температури.
  5. Не використовуйте для очищення виробів з акрилу металеві щітки чи жорсткі губки, тому що акрил м'якший від металу, і тому дрібні пошкодження неминучі. Краще застосовувати м'які губки, тканеві серветки, пластикові скребки.

Як працювати на акриловій стільниці

Акрилові стільниці – гарні та дорогі, тому використовувати їх потрібно акуратно, дотримуючись правил експлуатації.

  • Не можна ставити на акрилові стільниці важкі предмети «з розмаху» - навпаки, це потрібно робити спокійно та уникаючи ударів. Навіть випадковий удар по краю стільниці може викликати появу сколів або тріщин.
  • Ставити гарячий посуд на поверхню стільниці з акрилу - настійно не рекомендується. Для цього потрібно застосовувати спеціальні підставки. І хоча термічні пошкодження на акриловій поверхні можна ліквідувати, для цього доведеться докласти зусиль та витратити гроші на послуги кваліфікованого фахівця.
  • Нарізуючи продукти на стільниці, обов'язково скористайтеся обробною дошкою. Якщо цю рекомендацію вперто ігнорувати, то дуже скоро на чудовій стільниці з акрилу з'явиться багато маленьких подряпин, які не тільки негарно виглядають, але й можуть призвести до мікротріщин і сколів штучного каменю. Найбільше такі дрібні подряпини кидаються у вічі на виробах із темного акрилового каменю.

Завдяки тому, що акриловий камінь має відмінну ремонтопридатність, більшість його пошкоджень можна виправити. Для цього слід звернутися до професійних майстрів і замовити послугу з ліквідації ушкоджень. Такі роботи коштують недешево, особливо із застосуванням спеціального обладнання, так що найкраще - профілактичні заходи догляду за штучним каменем, а не виправлення недоліків, що вже з’явилися.

 

Отримати консультацію