Догляд за кварцовою стільницею
Усім відомо, що будь-яка річ в інтер'єрі вимагає догляду. Вироби з кварцового агломерату - не виняток. У наш час вони активно застосовуються в побуті: від підлогового покриття до столу, за яким ми часто проводимо час.

Оскільки стільниці найчастіше контактують з харчовими продуктами, насамперед розглянемо правила догляду за:

  • кухонними робочими стільницями;
  • обідніми столами;
  • барними стільницями.

Усі ці місця постійно стикаються з їжею та іншими речовинами, використовуваними нами в процесі перебування на кухні. Розглянемо правила догляду за ними.

Повсякденний догляд за штучним каменем

Щоб стільниця зі штучного каменю завжди виглядала як нова, необхідно знати особливості догляду за нею. Наприклад, окремі пігменти, використовувані при створенні кварцових цілісних плит, можуть вигоряти від впливу сонячних променів. Щоб цього уникнути, потрібно захистити вироби від їх потрапляння за допомогою фіранок чи жалюзі. Необхідно стежити за тим, щоб не вигоряли окремі місця виробу, тому що з часом вони стануть більш тьмяними.

Для створення блиску кам'яних поверхонь у продажу є спеціальні поліролі. Використовувати їх слід суто за призначенням, переконавшись в тому, що у складі не значаться шкідливі речовини, неприйнятні для стільниць, що контактують з продуктами харчування.

Поліроль потрібно нанести на чисту суху поверхню, попередньо очищену мильним розчином, і розтерти. Буває, що процедуру потрібно повторити - залежно від вказівок в інструкції.

Поліроль надає стільниці з кварцу водовідштовхувальні властивості, блискучого та красивого вигляду. Дуже часто застосовувати її не варто, якщо тільки це не місце інтенсивного використання - наприклад, стільниця в ресторані або кафе.

Як видаляти складні види забруднень

Самий неприємний забруднювач на кухні - це жир, який може накопичуватися на поверхнях стільниць, біля варильної поверхні та раковин. Не потрібно допускати моменту, коли жир застигає і перетворюється на плівку, яку потім складно видалити. Найкраще протирати його в теплому стані. Але буває, що цей момент упущений, і під час прибирання доводиться докладати чимало зусиль, щоб варильні поверхні та робочі стільниці були знову чистими й блискучими. Жир з кварцової поверхні видаляється за допомогою м'якого миючого засобу та води, а потім протирається насухо.

Для позбавлення від застарілих жирових відкладень можна також акуратно застосувати скребок з металу. Якщо намочити забруднене місце миючим засобом і залишити на нетривалий час, після цього воно легко відчиститься. Не бійтеся пошкодити стільницю скребком - кварцовий агломерат не так-то просто подряпати.

Не залишайте видалення забруднень і плям «на потім», видаляйте їх, поки «свіжі». Наприклад, на кварцовій стільниці пляма від червоного вина може через певний час не відтертись, а якщо усунути її відразу - сліду не залишиться.

Усі речовини з пігментом - соки, вина та інші, на поверхні каменя, особливо світлих відтінків, необхідно відразу ж витирати. Якщо пляма все ж залишилася, можна застосувати спирт. У випадку застарілих плям, які неможливо нічим відмити, допоможе полірування каменю спеціальним інструментом. В такому разі акуратно знімається верхній шар каменю, і все полірується заново. Це вважається крайнім заходом, до якого слід вдаватися вкрай рідко, у виняткових випадках.

Отримати консультацію