Акрилове підвіконня в домашньому інтер'єрі
Створений у ХХ столітті штучний камінь став чудовою альтернативою натуральним мінералам. Чудові споживчі характеристики акрилу дали можливість його застосування в інтер'єрному та екстер'єрному оздобленні приміщень, виробництві корпусних меблів та предметів інтер'єру.

Підвіконня з акрилу - затребувані та актуальні на сьогоднішній день. Розглянемо їхні переваги.

Визначаємо плюси підвіконня з акрилового каменю

До складу акрилу входять мінеральні наповнювачі, смоли та пігментні добавки. Якщо мінеральні наповнювачі дають матеріалові міцність, пігменти - колір, то смоли пов'язують усе це в міцну речовину. Обробка акрилу набагато простіша, ніж натурального каменю. Після обробки та шліфування виріб зі штучного каменю відрізнятиметься високим рівнем міцності, а на вигляд буде майже ідентичним натуральним аналогам.

Підвіконня з акрилу, як і інші елементи інтер'єру з цього матеріалу, мають виражені переваги:

  1. Довговічність. Термін служби підвіконь з акрилу обчислюється десятками років. Вони стійкі до впливу сонячних променів, а також різних агресивних речовин - кислот та лугів.
  2. Високий рівень міцності.
  3. Ремонтопридатність. Будь-які невеликі недоліки й пошкодження - подряпини, тріщини та відколи - легко усуваються методом шліфування, не залишаючи на поверхні навіть слідів.
  4. Менша вага, ніж у аналогічних виробів з натурального каменю.

Щільна структура акрилового каменю без пір та отворів виключає можливість проникнення рідин в його структуру, і, як наслідок - на поверхні підвіконня не утворюються плями і не розмножуються бактерії. Крім того, непористий матеріал не вбирає різні запахи. Як наслідок - догляд за акриловими виробами досить легкий.

Нескладність обробки дозволяє створювати з акрилу вироби будь-яких форм і розмірів. Висока термопластичність сприяє виробництву безшовних, унікальних за дизайном інтер'єрних виробів, зокрема, підвіконь. Дуже популярні варіанти підвіконь-столів, підвіконь-полиць, підвіконь-лавок.

Акрилові вироби, на відміну від предметів інтер'єру з натурального каменю, теплі на дотик внаслідок низької теплопровідності.

Різноманітність кольорів і текстур акрилу дає можливість замовити підвіконня в будинок або квартиру, максимально гармонує з іншими складовими інтер'єру - за стилем і кольором. Однорідність забарвлення матеріалу по всій товщині зберігає стабільність кольору протягом усього терміну експлуатації.

Виготовлення підвіконня зі штучного каменю

Процес виготовлення акрилового підвіконня починається з вимірів та ескізного малюнка майбутнього виробу. Після точних вимірювань можна робити креслення. Потім за бажанням замовника обираються колір і фактура матеріалу, після чого на підставі усіх даних проводиться розмітка та нарізання акрилових аркушів. Виконуються заготовки.

Якщо в дизайні підвіконня передбачені вигнуті лінії та неправильні форми, заготовка розігрівається до певної температури та згинається відповідно до креслення.

Клей підбирається такого ж кольору, як і майбутній виріб. Після того, як деталі охолоджуються, їх з'єднують за допомогою двокомпонентного клею в одне ціле. Стики з'єднань стають непомітними.

Після висихання клею виконується шліфування спеціальною машиною усієї поверхні підвіконня. Воно позбавляє від залишків клею, робить стики непомітними, а поверхню - максимально гладенькою. Після шліфування підвіконня можна доставляти замовнику й монтувати.

Встановлення акрилового підвіконня

Найчастіше заготовки акрилових листів складають 12 мм завтовшки. Цього достатньо, щоб підвіконня було міцним. Товщі листи використовувати недоцільно.

У рідкісних випадках для акрилових підвіконь використовують спеціальні підкладки, які надають їм ще більшої міцні та товщини.

Монтується таке підвіконня із застосуванням спеціальної будівельної піни з низьким коефіцієнтом розширення, що забезпечує відмінну фіксацію виробу.

Іноді на підвіконня приклеюють декоративні елементи чи бортики. Після завершення монтажу проводиться фінальне шліфування та полірування виробу.

Замовити акрилове підвіконня відмінної якості можна на сайті компанії Мекадо.

Отримати консультацію