Розвінчуємо міфи про штучний камінь
Штучний камінь - популярний матеріал для оформлення сучасних інтер'єрів. Асортимент виробів з нього дуже різноманітний: мийки та раковини, стільниці, душові піддони, барні стійки, колони, підвіконня, стінові панелі.

Подібна популярність не викликає подиву, оскільки переваги штучного каменю приваблюють багатьох споживачів. Це гарний, міцний і твердий матеріал, який не потребує особливих зусиль по догляду за ним. І якщо хтось ще не визначився щодо вибору, ми постараємося розвіяти міфи, які часто супроводжують вироби зі штучного каменю.

Що - правда, а що - вигадки про штучний камінь?

При замовленні виробів зі штучного каменю багато людей, володіючи недостовірними даними, турбуються про доцільність покупки, якість продукції та властивості штучного каменю, особливо в тому випадку, якщо до цього з такими матеріалами не доводилося мати справу.

Отже, часто можна почути:

  1. «Акриловий камінь може тріскатися». Не будемо заперечувати - таке можливо, але лише за взаємодії з важкими предметами. Погодьтеся, немає такого матеріалу, який ніяк не відреагує на удар, наприклад, молотком. Але якщо камінь якісний, то невеликі механічні та фізичні впливи ніяк не позначаться на його зовнішньому вигляді. Якщо стільниця виконана з ДСП, а штучний камінь з тонких пластинок у вигляді обшивки – у такому разі міцності не буде. Відрізнити підробку можна за ціною та авторитетністю компанії-виробника. Використання тонких пластин каменю, призначених для оздоблення, в якості стільниць чи робочих поверхонь також може привести до схожого результату. Саме тому слід дуже ретельно обирати компанію з продажу акрилових виробів.
  2. «Акриловий камінь має хімічний склад». Так, це правда, але разом з тим до його складу входять натуральні мінеральні наповнювачі. Штучні складові, такі як смоли й пігменти - абсолютно безпечні у використанні. Якби було не так, навряд чи акрилові стільниці та інші вироби встановлювали в лікарнях і навіть операційних, дитячих садках та школах прогресивних країн світу. Непориста поверхня штучного каменю - гігієнічна та гіпоалергенна, що, навпаки, є величезною перевагою перед іншими оздоблювальними матеріалами.
  3. «На поверхні штучного каменю швидко з'являються подряпини». Це твердження не можна вважати достовірним, тому що самі по собі подряпини ніде й ні на чому не з'являються. А ось якщо зловживати тим, що різати овочі чи м'ясо на стільниці з каменю без використання дошки для нарізання - це вже інше питання. І якщо спочатку дрібні пошкодження не будуть помітними, то з часом подряпини проявлять себе. Якщо це вже сталося - теж не біда. Усунути дрібні пошкодження на штучному камені та повернути йому колишній вигляд можна методом полірування.
  4. «На акриловому камені залишаються плями». Якщо за виробами зі штучного каменю правильно доглядати - вчасно витирати жир, краплі рідин та залишки продуктів - плям точно не буде. Із трохи задавненими плямами легко впорається мильний розчин або, як крайній метод - шліфування.
  5. «Раковини з акрилу можуть потріскатися від окропу». Усе залежить від якості матеріалу. Є варіанти виробів, для яких припустима максимальна температура 130 градусів, але в цьому випадку компанія заздалегідь інформує про це замовника.
  6. «Вироби зі штучного каменю - дуже дороговартісні». Якщо виробник не застосовує дешеві матеріали, створює вироби за індивідуальними замовленнями, надає можливість вибору кольору, фактури та форми - у цьому випадку і ціна буде відповідною. Робота майстрів і дорогого обладнання також береться до розрахунку. Вироби нестандартних форм завжди коштують дорожче, ніж класичні. З урахуванням усіх цих факторів формується вартість виробів зі штучного каменю, яка може відрізнятися у різних виробників. За відмінну якість - і ціна висока.

Сподіваємося, що наші роз'яснення щодо міфів, які часто зустрічаються, про штучний камінь будуть вам корисними.

Отримати консультацію