Як застосовувати штучний камінь та скло в інтер'єрі кухні?
Вибрати оздоблювальні матеріали для кухні - завдання непросте. І хоча в наші дні дизайнерських розробок достатньо, проте щодо матеріалів - питання складне, оскільки, крім естетичної привабливості, до розрахунку береться функціональність. Адже на кухні - часті коливання температури, можливі забруднення крапельками жиру та інших харчових продуктів.

Тому багато хто зупиняє свій вибір на керамічній плитці, заздалегідь піклуючись про те, щоб оздоблювальні матеріали легко очищалися від забруднень. Більшість навіть не припускає, що є чудова альтернатива, доступна за ціною.

Штучний камінь та скло стають дедалі популярнішими в оформленні сучасних кухонь. Вони максимально затребувані при створенні інтер'єрів у стилі футуризм. Стільниці зі штучного каменю в якості обідніх та робочих поверхонь гармонійно поєднуються зі скляними дверцятами, панорамними вікнами, елементами декору. Якщо застосувати скло з тонуванням, то можна створити унікальне оформлення з індивідуальною атмосферою.

Переваги облаштування штучним каменем

Для кухонь найчастіше застосовують акрил або кварцовий агломерат - сучасні композитні матеріали з відмінними характеристиками.

Акриловий камінь у своєму складі має менше, порівняно з кварцовим агломератом, включень каменю, тому він менш твердий, але при цьому дуже пластичний у процесі виробництва. Різати щось безпосередньо на акрилових виробах неприпустимо, тоді як на кварцовому агломераті такі дії хоч і небажані, але не настільки трагічні.

Акрилова робоча поверхня для кухні

Акрилові вироби можна замовити будь-якого кольору та форми:

  • з округленими краями;
  • овальними заглибленнями;
  • пристінковими бортиками;
  • великою кромкою;
  • без швів та з'єднань.

Фактура штучного каменю також може бути різноманітною, вигляд поверхні - матовий або глянсовий, за бажанням замовника.

Кухонна стільниця зі скла

Скляні стільниці та інші інтер'єрні вироби дуже популярні. Їхня міцність гарантується тим, що скло піддається загартуванню, яке зміцнює його в 7-10 разів. Крім прозорого скла, можна також застосовувати з нанесенням кольорових або контурних зображень, матових візерунків, гравіювання. Усі ці варіанти дизайнерського декорування підбираються індивідуально, залежно від загальної концепції оформлення інтер'єру.

Прозорі скляні стільниці мають свої особливості. Наприклад, за правильного освітлення вони красиво відбиватимуть світло, створюючи гру відблисків. Багато хто встановлює підсвічування безпосередньо під стільницею або за склом шафок, що також дає надзвичайний ефект.

Термін використання скляної стільниці менший, ніж виконаної зі штучного каменю, а й ціна виробів зі скла може бути істотно нижчою. Вартість найчастіше залежить від складності дизайну та якості матеріалів, тоді як тривалість використання - від виконання правил експлуатації та дбайливого догляду.

Елементи штучного каменю в інтер'єрі кухні

Оформлення інтер'єру кухні штучним каменем може бути дуже широким: обробка підлоги, перегородок і стін, а на додаток цього - встановлення кам'яних мийок, барних стійок, стільниць та інших предметів меблів. Але все-таки ми радимо не робити всю кухню виключно з каменю, а обрати відповідне поєднання - наприклад, обробка стін та стільниця, або - кам'яна підлога й стільниця.

При оздобленні кухні штучним каменем велике значення має правильне освітлення, що передбачає, насамперед, його функціональність. Одна люстра на стелі створить відчуття «кам'яного мішка» навіть при світлому відтінкові матеріалу. Найкраще поєднувати світильники різних видів: люстра на стелі, точкові підсвічування, бра. Важливе питання при оформленні інтер'єру кухні - забарвлення каменю. Небажано використовувати тільки темні відтінки. Гарно виглядатиме кухня зі штучного каменю в світлих тонах, або в поєднанні темного каменю зі світлим.

Отримати консультацію