З метою створення здорової обстановки і з'явився еко-стиль, який пропонує використання матеріалів, що не нашкодять ні людям, ні домашнім тваринам. Розглянемо особливості еко-дизайну докладніше.
Матеріали для меблів в еко-інтер'єрі
Меблі для еко інтер'єру виготовляються з природних матеріалів: дерева, бамбука, пробки, а оббивка повинна бути з натуральних тканин - льону чи бавовни.
Плетені меблі - чудовий варіант для заміського будинку або дачі. У квартирі такі меблі нададуть інтер'єрові легкості й природності.
Гарнітур для кухні в еко-стилі виробники найчастіше пропонують з масиву дерева. Як додаткові матеріали активно використовуються скло, натуральний чи штучний камінь, керамічна плитка.
Пластик для природного стилю - неприйнятний, тому замість пластикових краще обирати дерев'яні стільці чи лавки з натуральною оббивкою.
Простота конструкцій та плавність ліній
Оскільки в природі немає нічого зайвого, то і в еко-інтер'єрі необхідно надати перевагу простим та чітким конструкціям, плавним лініям, виробам без зайвого пафосу. Деталі облаштування повинні мати прості форми: круглі, квадратні, овальні. Дизайн без складних конструкцій дасть можливість зібратися з думками, розслабитися та відпочити.
М'яка колірна гама також сприятиме повноцінному відпочинку, підсилюючи ефект затишку й комфорту. Приглушені кольори природи пасують для стилю еко якнайкраще і чудово впишуться в задану концепцію, наприклад:
- пісочний;
- небесно-блакитний;
- білий;
- жовтий;
- коричневий;
- зелений.
Створюємо природне освітлення
Еко-стиль передбачає велику кількість світла в будинку чи квартирі. Якщо сонячного світла недостатньо через особливості розташування приміщення, це можна компенсувати за допомогою дзеркал, світлих натуральних штор та правильного штучного освітлення. Найкраще вибирати LED-лампи та флуоресцентні. Вони споживають менше електроенергії, що оптимально для еко-стилю, при цьому видають достатньо світла. Світильники необхідно вибирати з дерева, штучного каменю, металу або скла.
Оздоблення стін і додаткові аксесуари
Внутрішнє оздоблення при еко-стилі виконується також з акцентом на природні матеріали. Для оформлення стін можна використовувати:
- Зістарене дерево.
- Бамбукові стебла.
- Кам'яні плити.
- Плитку зі штучного каменю з імітацією натуральних мінералів.
- Фарбу.
- Однотонні шпалери.
Предмети декору з дерева та каменю - лаконічні, компактні та такі, що не привертають увагу.
В якості додаткового оформлення в еко-дизайні активно застосовується модне сьогодні вертикальне озеленення, яке може бути на всю стіну або невеликого розміру - як «жива картина» з рослин. Аквадизайн у вигляді акваріумів, кімнатних фонтанів і водоспадів також чудово впишеться в еко-стиль.
У будинках з природним стилем має бути багато вільної площі, тому зонувати простір небажано. Меблі - з дерева, натурального чи штучного каменю - функціональні й добротні.
Еко-стиль - це прагнення сучасної людини максимально зануритися в природу в домашній обстановці, щоб відпочити від надмірного впливу передових цифрових технологій. З урахуванням наших порад можна створити комфортний еко-інтер'єр із по-справжньому затишною атмосферою.