Еко-інтер'єр - комфорт та поєднання з природою
У наш час дуже важливо не лише гарно облаштувати інтер'єр свого житла, але й підібрати такі матеріали для оздоблення та меблів, які не шкодитимуть здоров'ю - тобто, гіпоалергенні.

З метою створення здорової обстановки і з'явився еко-стиль, який пропонує використання матеріалів, що не нашкодять ні людям, ні домашнім тваринам. Розглянемо особливості еко-дизайну докладніше.

Матеріали для меблів в еко-інтер'єрі

Меблі для еко інтер'єру виготовляються з природних матеріалів: дерева, бамбука, пробки, а оббивка повинна бути з натуральних тканин - льону чи бавовни.

Плетені меблі - чудовий варіант для заміського будинку або дачі. У квартирі такі меблі нададуть інтер'єрові легкості й природності.

Гарнітур для кухні в еко-стилі виробники найчастіше пропонують з масиву дерева. Як додаткові матеріали активно використовуються скло, натуральний чи штучний камінь, керамічна плитка.

Пластик для природного стилю - неприйнятний, тому замість пластикових краще обирати дерев'яні стільці чи лавки з натуральною оббивкою.

Простота конструкцій та плавність ліній

Оскільки в природі немає нічого зайвого, то і в еко-інтер'єрі необхідно надати перевагу простим та чітким конструкціям, плавним лініям, виробам без зайвого пафосу. Деталі облаштування повинні мати прості форми: круглі, квадратні, овальні. Дизайн без складних конструкцій дасть можливість зібратися з думками, розслабитися та відпочити.

М'яка колірна гама також сприятиме повноцінному відпочинку, підсилюючи ефект затишку й комфорту. Приглушені кольори природи пасують для стилю еко якнайкраще і чудово впишуться в задану концепцію, наприклад:

 • пісочний;
 • небесно-блакитний;
 • білий;
 • жовтий;
 • коричневий;
 • зелений.

Створюємо природне освітлення

Еко-стиль передбачає велику кількість світла в будинку чи квартирі. Якщо сонячного світла недостатньо через особливості розташування приміщення, це можна компенсувати за допомогою дзеркал, світлих натуральних штор та правильного штучного освітлення. Найкраще вибирати LED-лампи та флуоресцентні. Вони споживають менше електроенергії, що оптимально для еко-стилю, при цьому видають достатньо світла. Світильники необхідно вибирати з дерева, штучного каменю, металу або скла.

Оздоблення стін і додаткові аксесуари

Внутрішнє оздоблення при еко-стилі виконується також з акцентом на природні матеріали. Для оформлення стін можна використовувати:

 1. Зістарене дерево.
 2. Бамбукові стебла.
 3. Кам'яні плити.
 4. Плитку зі штучного каменю з імітацією натуральних мінералів.
 5. Фарбу.
 6. Однотонні шпалери.

Предмети декору з дерева та каменю - лаконічні, компактні та такі, що не привертають увагу.

В якості додаткового оформлення в еко-дизайні активно застосовується модне сьогодні вертикальне озеленення, яке може бути на всю стіну або невеликого розміру - як «жива картина» з рослин. Аквадизайн у вигляді акваріумів, кімнатних фонтанів і водоспадів також чудово впишеться в еко-стиль.

У будинках з природним стилем має бути багато вільної площі, тому зонувати простір небажано. Меблі - з дерева, натурального чи штучного каменю - функціональні й добротні.

Еко-стиль - це прагнення сучасної людини максимально зануритися в природу в домашній обстановці, щоб відпочити від надмірного впливу передових цифрових технологій. З урахуванням наших порад можна створити комфортний еко-інтер'єр із по-справжньому затишною атмосферою.

Отримати консультацію