Обираємо колір стільниці для світлого кухонного гарнітура
Сьогодні в моді кухонні гарнітури пастельних відтінків - білого, світло-сірого, бежевого. Вони чудово вписуються в концепцію популярного стилю - мінімалізм, та й багатьох інших стильових рішень. Для того, щоб гарнітур кухонний нейтрального кольору виглядав привабливо й витончено, слід гармонійно за кольором обрати до нього стільницю.

Стільниці темні та світлі - що вибрати?

Якщо у власників кухні в нейтральних світлих відтінках є бажання зберегти «невагомість» навколишнього оточення, то найкраще для цього пасуватиме стільниця в тій самій кольоровій гамі, що й фасади.

Світле дерево - ще один підходящий варіант стільниці для білої або бежевої кухні, тоді як темне дерево гармонійно поєднуватиметься з фасадами кольору вершків.

Можна зіграти на контрастних поєднаннях, у такому випадку для бежевої кухні пасуватиме стільниця кольору темне дерево чи шоколад, а для білої - класичного чорного кольору. Контрастні поєднання виглядають сміливо, розкішно, навіть трохи брутально, тому вони настільки затребувані.

Кухонний фартух - це частина стіни, що знаходиться над робочою поверхнею стільниці. Його колір також необхідно брати до уваги, обираючи колірні поєднання на кухні. Наприклад, якщо кухонний фартух - світлий, то, щоб уникнути ефекту «розмитості», стільницю слід замовити темну. І, навпаки - при яскравому фартуху пастельна стільниця виглядатиме ефектніше.

Для білих кухонних меблів краще підібрати стільницю з дерева або штучного каменю, виготовленого під натуральний. При цьому краще - саме холодні кольори каменю та його поєднання:

 • сірий;
 • чорний;
 • чорно-сірий;
 • біло-сірий;
 • біло-чорний.

Світлий гарнітур з яскравою стільницею

Кухонні гарнітури однотонних світлих кольорів можна гарно доповнити кольоровими стільницями. Таке сміливе рішення додасть інтер'єрові кухні не тільки фарб, але і життєрадісності, позитивної енергетики. З усіх можливих матеріалів найркаще підійде стільниця з акрилу, оскільки саме акриловий камінь відрізняється найбільшим розмаїттям кольорів та відтінків.

Ознайомимося з порадами щодо вибору кольорових кухонних стільниць.

Кольорові стільниці: поради щодо вибору

Обираючи кольорову стільницю для світлого однотонного кухонного гарнітура, слід знати про вплив того чи іншого кольору відповідно до науки колористики. Отже, основні її принципи:

 • для кухні, розміщеної з північного боку житла, чудово пасуватиме стільниця теплих відтінків – пісочних чи кавових;
 • для білої кухні не слід обирати білі стільниці, щоб обстановка не нагадувала стерильне лікарняне середовище. Білий колір завжди краще розбавляти яскравими або темними акцентами;
 • стільниця жовтого кольору завжди привертатиме увагу та мимоволі підніматиме настрій, оскільки жовті відтінки асоціюються з сонцем;
 • доведено, що бірюзовий та оранжевий кольори сприяють появі апетиту. Для сім'ї, яка збирається разом за кухонним столом на обіди і вечері, це прекрасний варіант;
 • зелені та синьо-блакитні відтінки - врівноважують та заспокоюють, тому для створення спокійної домашньої атмосфери вони підходять більше від інших;
 • світлі стільниці, виконані з дерева чи штучного каменю, сприяють зоровому розширенню простору, а також чудово підійдуть для кухонь, розташованих на сонячній стороні.

Сподіваємося, що наші професійні поради допоможуть вам купити стільницю, яка найкраще пасуватиме для вашої кухні у світлих пастельних відтінках.

Отримати консультацію