Як створити кухню в стилі лофт
Інтер'єрний стиль лофт обирають молоді креативні люди, які надають перевагу всьому оригінальному.

Цей стиль з'явився у США в 30-х роках минулого століття, в силу економічних причин. Унаслідок виробничої кризи в Америці багато великих підприємств зазнали краху, і великі приміщення стояли порожні. Їх почали використовувати представники творчої інтелігенції в якості майстерень та офісних приміщень. Особливою популярністю користувалися будівлі в престижних районах Нью-Йорка. Звідси інша назва стилю лофт - індустріальний.

Для стилю лофт характерні цегляні стіни без обробки, труби та балки, виставлені напоказ. Перегородки можуть бути відсутніми, оскільки для лофт використовують великі приміщення. Оформлюючи кухню в такому стилі, з метою збільшення площі багато дизайнерів об'єднують її з вітальнею.

Сучасна кухня в стилі лофт відрізняється габаритними вікнами, великою кількістю світла й простору. У таких інтер'єрах найновіша побутова техніка поєднується з вантажним оздобленням, навмисною брутальністю та простотою ретро-меблів.

«Перед тим, як оформляти кухню, важливо визначити палітру відтінків, які будуть використовуватися. Для стилю лофт найчастіше вибирають ахроматичну гаму, з вкрапленнями текстур іржі, червоної цегли, деревини».

http://5dom.com.ua

Плюси та мінуси кухні в стилі лофт

Кожен інтер'єрний стиль має як плюси, так і мінуси, тому, перш ніж розпочати облаштування житла в тому чи іншому стилі, важливо дізнатися про нього якомога більше інформації.

Один із головних плюсів стилю лофт в тому, що комунікації не ховаються під гіпсокартон або інші матеріали, і в результаті таке оформлення виходить менш витратним, ніж інші варіанти. До того ж, у такому стилі можуть гармонійно поєднуватися як нові, так і традиційні матеріали. Багато дизайнерів успішно використовують вживані меблі, застосовуючи при цьому сучасні прийоми обробки - наприклад, штучне зістарювання.

Для створення стилю лофт підходять не лише габаритні приміщення. Якщо невелику кухню поєднати з вітальнею, наповнивши світлом та відповідно оформивши, то вийде чудовий результат.

Відсутність перегородок та відкритий простір деякі люди сприймають як мінус промислового стилю, в такому разі він для них неприйнятний.

Індустріальний стиль: особливості

Облаштування інтер'єру кухні в стилі лофт не вимагає значних матеріальних витрат. Стіни найчастіше залишаються неоштукатуреними, повітроводи - хромованими, а технічні комунікації - на поверхні стін. Важливо також не захаращувати простір кухонним начинням - краще застосувати вбудовану побутову техніку.

Якщо приміщення кухні занадто просторе, його можна зонувати прозорими перегородками або меблями. Малогабаритну кухню, як ми вже згадували, найкраще об'єднати з вітальнею, створивши єдиний простір.

Для індустріального стилю в якості предметів декору замість сувенірів і картин слід використовувати чорно-білі фотографії в стриманих рамах або постери.

Ідеї ​​для оформлення кухні в стилі лофт

Для інтер'єру кухні в стилі лофт використовуються такі матеріали:

  • цегла;
  • дерево;
  • штучний камінь;
  • натуральний камінь;
  • дубові дошки;
  • бетон;
  • метал;
  • скло.

Сучасний матеріал лофт - плитка, виконана зі старовинної цегли, була придумана спеціально для даного стилю.

Крім того, в індустріальному стилі вітаються елементи дизайну зі скла, грубе оштукатурювання, матові стільниці та зістарені меблеві фасади, текстильні вироби з бавовни й льону.

Інтер'єр кухні лофт можна доповнити одним або кількома предметами вінтажної техніки: раковиною з нержавійки, холодильником в стилі 50-х, хромованим кухонним начинням. Для більшого посилення ефекту стилю можна так само облаштувати ще кілька кімнат в будинку.

Ще одна важлива особливість стилю лофт - унікальне декоративне оформлення однієї зі стін. Наприклад, три стіни - рельєфно оштукатурені, а четверта - цегляна. Або навпаки.

Кухонні меблі для промислового стилю

Обираючи меблі для кухні в стилі лофт важливо пам'ятати, що всі складові інтер'єру повинні бути зручними у використанні, з простими та гладкими фасадами. Найкраще стільниці та підлогу замовити зі штучного каменю, підібравши актуальні для стилю кольори - чорний, білий, сірий, коричневий, а також матові поверхні.

Кожен куток кухні важливо виокремити освітленням, застосовуючи бра без плафонів, прості лампи, меблеве підсвічування. Правильне освітлення та яскраві акценти у вигляді текстильних виробів чи оригінального посуду додадуть до суворого індустріального стилю нотку тепла й домашнього затишку.

Отримати консультацію