Кухня в стилі хай-тек: ідеї дизайну
У наш час люди цінують практичність та максимальний комфорт, тому сьогодні настільки популярний стиль хай-тек, що означає: «високі технології». Він дозволяє успішно поєднувати унікальні дизайнерські рішення з новітніми технічними новинками. Ми розповімо, як створити кухню в цьому стилі, і які плюси в результаті отримає її власник.

Кухня в стилі хай-тек відрізняється тим, що там все - від стелі й до підлоги, оформлено згідно з новітніми технологіями, із застосуванням найсучасніших матеріалів. Крім того, кухонна техніка підбирається останніх моделей. Для стилю притаманно багато світла й повітря, тому навіть невелика кухня не буде перевантажена деталями. Перелічимо основні ознаки хай-тек в кухонному інтер'єрі:

 • кожна складова має чітко визначене місце та функціональність;
 • кухонні меблі - з чіткими геометричними формами;
 • домінуючі матеріали: метал, скло і пластик;
 • однотонні кольори: білі, бежеві, сірі, але можуть бути й контрастні;
 • основний принцип хай-тек - мінімалізм, при якому максимально звільняється простір;
 • мінімум декоративних деталей і прикрас, усе кухонне начиння - заховане;
 • велика кількість джерел функціонального світла;
 • новинки побутової техніки.

Стиль хай-тек в оздобленні кухні

 1. Оздоблення стелі.

Найдоступніший варіант - фарбування стелі. За допомогою фахівців можна виконати складніші варіанти - натяжну або підвісну, але таке оформлення краще для високих стель. Чудове рішення - дворівнева стеля. Подібне оформлення зонує кухню, у стелю можна вбудувати скероване світло.

 1. Стіни.

Стіни кухні можна забарвити у світлі тони, або ж нанести декоративну штукатурку з кінцевим виглядом каменю чи бетону. При фарбуванні стіни повинні бути цілком гладенькими, тоді як для штукатурки прийнятна фактурність.

 1. Підлога.

Для кухні в стилі хай-тек підлогу покривають плиткою, натуральним чи штучним каменем, паркетною дошкою чи ламінатом.

 1. Обираємо вікна.

Вікна, які складаються із суцільних скляних панелей - ідеальні для стилю хай-тек. Прорізи краще декорувати металом, пластиком, каменем.

Меблі та побутова техніка

Правильні меблі - ось запорука ергономічності й простору для кухонь різної площі. Тому найкраще її замовити за індивідуальними вимірами. Серед складових таких кухонних меблів - тумби й шафи, каркаси для побутової техніки. Найкраще замовити стільниці зі штучного каменю чи пластика, фасади шаф - з акрилу, пластика, металу. У стилі хай-тек застосовується лінійне розташування шаф, але можливі й кутові варіанти.

Побутова техніка останніх моделей успішно поєднує кілька функцій, що економить місце.

Витяжку й мийку для кухні хай-тек також слід обирати у відповідності з технологічними рішеннями.

Обідній стіл зі стільницею зі штучного каменю дуже виграшно виглядатиме, але можна замовити скляний стіл на металевих ніжках - залежно від дизайну решти меблів.

Якщо кухня середніх розмірів або маленька, то стіл успішно замінить барна стійка. Для габаритної кухні вона послужить роздільником простору на місця для приготування і вживання страв.

Хай-тек пропонує величезну різноманітність дизайну стільців і матеріалів для них, це і прозорий пластик, і метал, і акрил.

Світильники обираємо точкові або скеровані, виготовлені в техно-стилі.

І хоча в стилі хай-тек не вітаються декоративні елементи, все ж лаконічні картини та горщики із зеленими рослинами будуть доречними.

Переваги кухні хай тек

Ті, хто вже користується кухнею в стилі хай-тек, відзначають головні плюси подібного інтер'єру:

 • лаконічність;
 • міцність матеріалів;
 • нескладність в догляді;
 • багато вільного місця та світла.

Дотримуючись наших порад, ви зможете самостійно або за допомогою професіоналів створити привабливу й сучасну кухню в небанальному стилі хай-тек.

Отримати консультацію