Сучасний дизайн кухні: комфорт і функціональність
Для багатьох кухня - одна з найважливіших складових домівки, оскільки на ній проводиться багато часу як за готуванням, так і за вживанням їжі. Якщо габарити дозволяють, то на кухні збирається вся родина, влаштовуються спільні вечері та чаювання.

Сучасна кухня має бути комфортною та функціональною. Крім того, більшість людей воліли б бачити на своїх кухнях модний стиль інтер'єру - мінімалізм, тому що всі хочуть багато простору, і щоб все необхідне - під рукою. Вбудована техніка, гладкі поверхні, світло та чистота. І така кухня, за бажання, стає реальністю.

Загальні характеристики сучасної кухні

Кухня в сучасному стилі - це поєднання простоти, максимальної функціональності та помірності в кольорах. Один з основних моментів - поділ на зони щодо функціональності: робоча, для прийому їжі, для відпочинку тощо - залежно від потреб мешканців. Ці зони можна отримати шляхом застосування різних засобів:

  • меблів: барна стійка, варочна поверхня, стіл та стільці, центральний «острів» з мийкою - все в різних місцях;
  • освітлення: світильники біля умивальника, барної стійки, плити, над столом;
  • підлогового покриття: різні фактури, забарвлення, матеріали.

При цьому потрібно раціонально й правильно розмістити меблі. Малогабаритні кухні візуально здаватимуться більшими, якщо в них використовувати світлі відтінки. Для контрасту та «пожвавлення» дизайну можна розбавити однорідність пастельних відтінків яскравими деталями - фурнітурою, фіранками, скатертиною тощо.

Простору кухню можна меблювати цікавіше - якщо місця багато, то і фантазії є де розгулятися. У такій кухні буде доречним острівне розташування стійки з мийкою та/або варильною поверхнею, а робочі стільниці з шухлядами - по периметру. Можливий також інший варіант - усі меблі по периметру, а в центрі - обідній стіл. Все залежить від особистих вподобань.

З яких матеріалів обрати меблі для кухні?

Меблі для кухонь в наші дні виготовляють з найрізноманітніших матеріалів - як натуральних, так і штучних: природний та штучний камінь, дерево, мармур, акрил, пластик, скло, метал.

У заміських будинках органічно виглядають дерев'яні кухонні меблі. Вони екологічні, довговічні й практичні. Меблі з дерева актуальні для інтер'єрів у стилях лофт, кантрі, еко, класика. Дерево створює теплу домашню атмосферу й затишок. Якщо його поєднати з металом, каменем, склом, то вийде вже інший результат.

Меблі зі штучного каменю отримують все більшу популярність. Його пластичність дозволяє втілювати різноманітні дизайнерські рішення, при цьому властивості штучного каменю - бездоганні: міцність, надійність, довговічність, гігієнічність. Стільниці, робочі поверхні, фасади шафок, мийки - усе це можна замовити не лише з натурального каменю, а також зі штучного, будь-якого бажаного кольору та фактури.

Колір на кухні - це важливо

Для кухні важливо не переборщити з різноманітністю й яскравістю кольорів. Бажано один основний світлий колір, а на додаток - деталі з палітри його відтінків. Кількох яскравих акцентів, щоб надати приміщенню кухні індивідуальності, цілком достатньо.

Модні рішення на сучасній кухні

У наші дні існує мода на ті чи інші дизайнерські рішення, але ми може лише радити, жодним чином не нав'язуючи вчиняти аналогічно. Наприклад, модне рішення - кухня білого кольору. Проте кому такий підхід не подобається - спокійно замовляйте кухню іншого кольору. Крім того, модні дизайнери закликають відмовитися на кухні від верхніх шафок, звільнивши простір під полиці чи картинки. Хоча саме в стилі мінімалізм ми бачимо рівні ряди верхніх та нижніх шафок, завдяки яким є можливість сховати все необхідне, звільнивши тим самим простір.

Для багатьох квартир чудовим рішенням буде поєднання кухні з вітальнею. Ця тенденція з'явилася досить давно і все ще актуальна.

Острівні рішення - стіл з варильною поверхнею і/або мийкою посеред кухні - теж не новинка в світі, тоді як для вітчизняних кухонь це незвичайно.

На закінчення: не варто сліпо слідувати моді чи чиїмсь порадам, краще звернутися до професійного дизайнера, і, з урахуванням своїх особистих вподобань, можливостей та габаритів приміщення створити кухню своєї мрії - гарну та функціональну.

Отримати консультацію